מנוע חיפוש שפת הגוף

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

דגשים לשפת גוף בהנחיית קבוצות טיפול

שפת גוף היא כלי יעיל וחשוב מאין כמוהו בכל הקשור ליצירת רושם. אנשים בתחומים רבים כגון מכירות, ניהול עסקים, הוראה, דיבור בפומבי וכדומה, הבינו מזמן כי עליהם לשים לב לשפת גופם. גם בתחום הנחיית הקבוצות לשפת גוף תפקיד רב וחשוב שאי אפשר להתעלם ממנו. לפניכם מידע על שפת הגוף בהנחיה של קבוצות, החשיבות של שפת הגוף בתחום וכמובן דגשים לשיפור שפת הגוף של מנחה הקבוצה.

חשיבות של שפת גוף בהנחיה של קבוצות

החשיבות של שפת הגוף מתחילה בגיבוש הדעות שלנו והרשמים שלנו על אנשים על פי שפת גופם. על פי הסטטיסטיקה, מעל לתשעים אחוז הדעות שלנו על אופיו של אדם מושפעות משפת הגוף שלו. גם אם מדובר באדם אמיץ, חזק ואסרטיבי, אם קומתו תהיה שפופה הוא ייתפס על ידי הכלל האדם חלש, ביישן וכל מיני תכונות אחרות שמיוחסות לתנוחת גוף זו.

בהנחיה של קבוצות יש חשיבות יתרה לרושם ולשפת הגוף של המנחה מסיבה פשוטה, על המנחה להיות סמכותי ומשכנע על מנת להעביר את ההנחיה בצורה מוצלחת. בקבוצה, המנחה מתמודד לא רק עם רושם של בן שיחה אחד אלא רושם שעליו לעשות מול קבוצה שלמה של אנשים בעלי דעות שונות אשר באים מרקעים שונים.

כל אחד יכול להיות מנחה קבוצות מוצלח, אם הוא ילמד את נושא שפת הגוף ויוכל לנצל את גופו בשביל המטרות שלו בקבוצה.

דגשים לשפת גוף של מנחה קבוצות

  • כניסה מרשימה – על מנת למשוך את תשומת לבם של כל המשתתפים, מנחה הקבוצה צריך לעשות כניסה מרשימה שתגרום לכל המבטים לפנות אליו. כאשר נכנסים לקבוצה חשוב להפגין ביטחון עצמי על ידי גב זקוף וכתפיים רחבות.
  • ביטחון עצמי – על מנת להפגין ביטחון עצמי בהנחיית הקבוצה חשוב לשמור על יציבה זקופה, צוואר זקוף וגב ישר לאורך כל תקופה ההנחיה. אפשר לשנות תנוחה לתנוחה נינוחה ורגועה יותר בישיבה, אבל במקרה זה חשוב לשים לב לצוואר זקוף וראש מורם בכל עת
  • קשר עין – לקשר עין יש חשיבות רבה בהנחיית קבוצות. אדם ששומר על קשר עין עם בן שיחה מראה לו שכל תשומת ליבו נתונה לו. הסתת מבט לצד עלולה להתפרש כחשש או פחדנות או אפילו זלזול וחוסר תשומת לב. כאשר מנחים קבוצה, חשוב מאוד לזכור להצליב מבט עם כל חברי הקבוצה בצורה שווה.
  • הבעות פנים – אנשים רבים חושבים שעל מנת להיות אסרטיבי עליהם לשמור על ארשת פנים קפואה ורצינית. אך הדבר רחוק מן האמת מכיוון שאפשר להיות אסרטיבי וסמכותי גם בעזרת הומור ובתוך קבוצה בעלת אווירה נינוחה. על מנת לשפר את האווירה בקבוצה אתם מנחים, חשוב לשים לב להבעות הפנים שלכם ולשלב חיוכים נעימים, מבטים מזדהים, מנוד ראש בעת הסכמה ואפילו צחוק ברגעים המתאימים לכך.
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן