מנוע חיפוש שפת הגוף

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

איך להישאר רגוע בבידוק הבטחוני בזמנים שכאלה

תהליך הבידוק הבטחוני הוא חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו בשנים האחרונות, ואנחנו עוברים אותו כמעט בכל מקום ציבורי שאליו אנחנו מגיעים. יש מקומות שבהם הבידוק הוא קליל ופשוט, אבל יש מקומות אחרים שבהם מדובר על בדיקה יסודית ומקיפה. שדה התעופה הוא אחד מהמקומות האלו, והבדיקה היא כה רצינית שהיא מצריכה הגעה של שלוש שעות לפני הטיסה.

מדוע הבדיקה כה חשובה ברור לנו כבר מזמן, ובעוד שכל העולם התחיל להבין רק בשנים האחרונות את גודל חשיבותו של הבידוק הבטחוני, הרי שאצלינו, אל על ונתב”ג באופן כללי מודעים לגודל החשיבות הרבה הרבה קודם.

למעשה, באופן יחסי, אנחנו הישראלים לא רק מורגלים לנסיבות הללו ולדרישות שלהם מאיתנו, אלא מידת החוסן הנפשי שלנו באופן כללי היא גובהה יחסית, ביחס לאזרחי מדינות אחרות.

כמה דברים שכדאי לדעת

נתון מעניין אחד הוא העובדה שישראלים סובלים מפחות טראומות ופוסט טראומות ביחס לאמריקאים ולאירופאיים. בגלל נסיבות חיינו, התרגלנו לחיות בחיי דוחק ברמה מסויימת וזה הפך להיות סטנרדט מבחינתינו. בין היתר, משמעות הדבר היא שאנחנו מתרגשים פחות מדברים שהם פחות נעימים. אנחנו משתקמים הרבה יותר מהר מטראומות ובאופן כללי הנפש שלנו חסינה הרבה יותר. עם זאת, אם יש אנשים שהבידוק הבטחוני החשוב כל כך של אל על ויתר חברות התעופה מכניס להם מימד של לחץ לתוך הטיסה, לא כדאי להשאיר את זה באוויר.

יש כמה דברים שיעזרו לנו להשאר רגועים בתוך סביבת החיים הלחוצה שלנו ובמיוחד במצבים שבהם יש מעט יותר מתח, כמו למשל במקרים של בידוק בטחוני.

  • תנשמו. אנחנו לא נושמים נכון וזאת עובדה. הנשימות שלנו קצרות ולא מלאות מספיק וזאת בעיה מאד גדולה. כשאנחנו לא נושמים נכון ומספיק, אין מספיק חמצן במערכת והיא פשוט מתכווצת. נשימות עמוקות ומלאות אל תוך הבטן יספקו למערכת את מידת החמצן הדרושה לו, כימיכלים ישתחררו במח והמערכת העצבית שלנו תתאזן באופן מייד. הקפידו על נשימות סדורות באופן כללי, ובמיוחד ברגעים שבהם סף הלחץ מתחיל לעלות.
  • שתו מים. כמו אוויר, גם מים אנחנו לא מספקים במידה מספקת למערכת שלנו. הגיעו אל שדה התעופה עם בקבוק מים, לא תוכלו לעבור איתו את הבידוק הבטחוני, לכן הקפידו לסיים לשתות את המים לפני שאתם מגיעים לאיש הביטחון. זה יבטיח שתגיעו הרבה יותר רגועים.
  • תדמיינו. אם הסיטואציה של בידוק ביטחוני מלחיצה אתכם השתמשו בדמיון בכדי לשנות את החוויה. תדמיינו שאתם נמצאים על שפת הים ושהבודק הבטחוני הוא בעצם מציל שבא לדבר אתכם על כללי שחיה בטוחה, למשל. תתרגלו את עבודת הדמיון הזו גם לפני ההגעה אל שדה התעופה, כך תוכלו להגיע רגועים יותר עוד מהבית אל שדה התעופה והסיטואציה שממתינה לכם שם.
להשאר רגוע
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן