מנוע חיפוש שפת הגוף

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

הבעות פנים

שפת הגוף שלנו היא אחת הדרכים העיקריות בהם אנו מתקשרים עם סביבתנו. שפת הגוף כוללת תנועות ידיים, תנוחות ותנועות גוף, הבעות פנים ועוד. השפה בהבעת הפנים היא אחד המרכיבים העיקריים בשפת הגוף שלנו, ובדרך זו מועברות רוב הרגשות שלנו לסביבה. הבעות פנים כוללת את כל תנועות הפנים, תזוזות העיניים, החיוכים וההבעות שאנו עושים.

ישנה שפת גוף פנים מודעת, שאנו עושים במכוון, אם על מנת להביע רגשות אמיתיים או על מנת לזייף רגש שאנו רוצים שאחרים יקלטו מאיתנו. לדוגמא, כאשר אנו נרצה לזייף עניין באדם שמולנו ננסה להסתכל עליו כמה שיותר, למרות שמבטנו ינדוד לעיתים ממנו.

ישנה גם הבעת פנים שאיננה מודעת ואף אינה נשלטת. ישנן הבעות שקשה ואפילו בלתי אפשרי לשלוט עליהן כמו תנועות עיניים, התכווצות והתרחבות אישונים, הסמקה או עוויתות קטנות, הרמת גבות. לדוגמא, כאשר נהיה מובכים נסמיק, גם אם לא נתכוון לכך או ננסה להסתיר זאת, ולאדם שמשקר יהיה קשה יותר להסתכל בעיניו של האדם שהוא משקר לו וכך קריאת פניו תיהיה קלה יותר.

ישנם קורסים וסדנאות המלמדים כיצד לשלוט על תנועות ראש והצוואר בדגש על שפת גוף של פנינו, מלמדים אותנו כיצד לקרוא את שפת גוף של האחר, מה שמשפר את התקשורת הבינאישית ואת היכולת להבין את הכוונות והפרצוף האמיתי של אלו הסובבים אותנו.

הבעות פנים
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן