מנוע חיפוש שפת הגוף

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

תקשורת לא מילולית

תקשורת לא מילולית או תקשורת בין אישית פעמים רבות באה לידי ביטוי בשפת הגוף שלנו, בין אם אנו מודעים לכך ובין אם לא.

לא תמיד אנחנו צריכים לבטא את מחשבותינו במילים, על מנת שהאדם שנמצא מולנו יבין את הכוונה המדויקת שלנו. שפת הגוף שלנו הינה שפה אמינה, ולמעשה ניתן אף לומר כי אין שפה יותר אמינה מאשר זו שאנו מבטאים באמצעות הגוף שלנו.

הגוף שלנו משדר סימני תקשורת כאשר אנחנו לחוצים, נבוכים, מאוהבים, כועסים וכדומה. למעשה, כל רגש שאנו מרגישים בא לידי ביטוי באמצעות שפת הגוף שאנו משדרים כלפי חוץ. אחד הדברים החשובים ביותר עבור כל אחד מאיתנו זה להבין בתקשורת לא מילולית ולדעת כיצד אנו יכולים לשלוט בה. ככל שניטיב להבין את סוג התקשורת הזה, כך החיים שלנו יהפכו לקלים ופשוטים יותר.

תקשורת לא מילולית משמשת אותנו כל מדי יום ביומו, בכל מקום שבו אנו נמצאים. תקשורת זו באה לידי ביטוי במקרים שונים ומשונים, למשל כאשר אנחנו בחנות ומרתיח אותנו שמחיר החלב כה גבוה, ובלי להוציא הגה אפשר לראות על פנינו את הכעס שאנו מרגישים. או לדוגמא, כאשר הפנים שלנו מתרככות בזמן שאנחנו לוחשים מילות אהבה באוזני החברה שלנו.

ידע של תקשורת לא מילולית – בינאישית הינו ידע הכרחי וחשוב לכל אדם באשר הוא. זכרו – אנחנו משתמשים בתקשורת לא מילולית בכל שלב בחיינו, ובדיוק מסיבה זו מומלץ בחום להכיר את הנושא בצורה טובה ומדויקת.

נוגעת באף
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן