מנוע חיפוש שפת הגוף

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

כיצד אנשים ללא ביטחון עצמי יכולים לשדר ביטחון עצמי?

יש לכם את זה, אתם מוכשרים, מוצלחים ואפילו מלומדים אבל עדיין משהו חסר, בכל פעם שאתם רואים אנשים אתם מפחדים, נשנקים, אין לכם מילים. נשמע מוכר? האם גם אתם סובלים מחוסר ביטחון עצמי או חרדה חברתית? כיצד אנשים ללא ביטחון עצמי יכולים לשדר ביטחון עצמי?

שאלת השאלות, כדי לצאת לדרך חדשה הנה כמה דברים על טיפול בחרדה חברתית ובעיקר על ביטחון עצמי לפני פגישה, בילוי או אפילו פגישה זוגית.

הקשר בין דימוי עצמי לבין חרדה חברתית

בטח שמעתם את המונח חרדה חברתית, איך זה קשור לדימוי עצמי נמוך? חרדה חברתית מביאה עמה אי נוחות, דאגת יתר, פחד אל מול אנשים, זלזול, דחייה וכד’. כמו כן מדברים גם על חרדה העלולה להתרחש במפגש חברתי כאמור, ליד אנשים, מה שנקרא חרדה חברתית לכל דבר. מה עושים? טיפול בחרדה חברתית וכל הגורמים מסביב שלמעשה עוצרים את החיים ומסכלים לא מעט החלטות ומצבים נוכח הפחד הגדול שבא ומקשה על מהלך החיים. כפי שהבנתם, הפחד הזה שמישהו יגיד משהו, מישהו מהחברה יפגע, יעליב או ידחה וייתן ביקורת לא רצונית. איך אפשר להתמודד עם זה? תסמיני הפחד יבואו במחשבה ואף בהתנהגות. ברמה הפיזיולוגית יהיה יובש בפה, דפיקות לב מואצות, קוצר נשימה ועוד.

ההבדל בין לפחד לבין להתבייש

כדי להשיב ביטחון עצמי לפני פגישה, כדי להסתיר את התחושה הבלתי רצונית של הפחד הזה שאין לו שליטה, חשוב מאוד לבצע טיפול בחרדה חברתית. האם אתם אכן סובלים מבעיה זו? כדי לדעת עליכם יהיה לבחון במספר שאלות את דרגת החשש בו אתם נמצאים. האם אתם ביישנים או מלאי חרדה שאתם ליד חברים או עמיתים למקצוע? איך אפשר לטפל בזה? ראוי לציין כי ההבדל בין ביישנות לבין חרדה חברתית קשור ברמת ההימנעות מלעשות דברים או להעז. מיותר לציין כי יש אנשים ביישנים שלמרות היותם כאלה נלחמים במצב ולא באמת סובלים מחרדה.

איך מטפלים בזה?

כדי להשיב את הביטחון שלכם אתם חייבים לבצע טיפול בחרדה חברתית. הטיפול הינו טיפול קוגניטיבי התנהגותי ולצדו מקבל המטופל גם טיפול תרופתי. המטרה היא למעשה להעניק לאדם להתמודד אל מול הדברים שמגבילים אותו לרבות הפחד.

זקוקים לפרטים נוספים? רוצים לסייע לעצמכם לצאת לדרך חדשה ולפתור את הבעיות שעוצרות מבעדכם להמשיך הלאה? באמצעות טיפול בחרדה חברתית תוכלו להשיב את הביטחון וכך גם לשדר את הדבר הנכון ביותר לפני עסקה, פגישה או כל מה שביניהם. 

חושף את צווארו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן