מנוע חיפוש שפת הגוף

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

תנועות גוף בעבודה

בראיון עבודה ועסקים בפרט מדובר על סיטואציות מלחיצות מאוד, במהלכן אנשים נתקלים מספר פעמים במהלך חייהם, סיטואציות המשלבות פגישות פנים אל פנים ושפת גוף. על סמך ראיון עבודה או משא ומתן על עסקה, ועל פי הרושם הראשוני שתשדר שפת גופנו למראיין שלנו, יקבע המעסיק האם נקבל את העבודה או שמא נחזור אל שוק העבודה במטרה לחפש עבודה במקום אחר.

לכן, בעת ההתנהלות העסקית הכללית שלנו, ובעת ראיון העבודה בפרט, חובה עלינו להיות מודעים לצורת ההתבטאות שלנו, למראה שלנו, לדרך התנהגותנו ובקיצור – לתקשורת שלנו, בין אם מילולית ובין אם לא מילולית, בין אם מודעת ובין אם לא מודעת. יועיל לנו מאוד אם נלמד כיצד לשלוט על שפת גופנו במצבים כגון אלה, כמו גם במצבים אחרים במהלך חיי היום יום שלנו.

שפת גוף בראיון עבודה

שפת גוף בראיון עבודה יכולה לעיתים קרובות לשנות את דעת המראיין עלינו, בין אם לטובתנו ובין אם לרעתנו. מסיבה זו בדיוק חשוב מאוד לשים דגש חזק על שפת גוף בראיון עבודה ולהיות מודעים אליה ככל האפשר. מודעות לנושא שפת גוף בראיון עבודה יכולה לשדרג משמעותית את הסיכויים שלכם להשיג את עבודת החלומות שלכם!

התנהגות לחוצה ומתוחה איננה נתפסת כרצויה בקרב עובדים אידיאליים, תהיה המשרה המדוברת אשר תהיה. לכן כאשר ניגשים לראיון עבודה, מומלץ לא לשדר לחץ ולהישאר רגועים ושלווים. שפת גוף בראיון עבודה צריכה לשדר נוחות, רוגע, נועם ושלווה, ויחד עם זאת לא לשדר חוסר עניין או חוסר אסרטיביות.

בראיון עבודה מומלץ בחום מאוד לחייך, לנסות להשתחרר, להשתדל להירגע עד כמה שאפשר ולהימנע מתנועות גוף או פנים המביעות לחץ וחרדה. חשוב מאוד להקשיב לדברי המראיין ולהגיב לדבריו גם באופן מילולי וגם באופן פיזי ולהנהן כמידת האפשר.

לחיצת ידיים

לחיצת יד

תנוחות ישיבה

ראיון
יד על הלחי

יד סגורה מונחת על הלחי

יד סגורה מונחת על הלחי פירושה גילוי עניין בנאמר, הערכה, ריכוז…כשכף היד סגורה ומונחת על הלחי, ניתן להבין שישנו גילוי עניין בדברים.תקשורת לא מילולית זו נפוצה אצל סטודנטים

קרא עוד »
חיבוק עצמי

חיבוק עצמי

חיבוק עצמי בשפת הגוף ושילובי ידיים בפרטבדרך כלל מסמלים התגוננות מסוימת, ייתכן מפני דברים הנאמרים בהווה או אולי חשש מפני משהו בעתיד. תנועת החיבוק העצמי, כמו בתמונה

קרא עוד »
משחקת בשיער

משחק בשיער וגלגול העיניים

תנועה זו היא סימן לשעמום כאשר שפת הגוף של הבחורה נראית כמו בתמונה המוצגת לעיל כדאי להחליף נושא כי כרגע הנושא אינו מעניין, גלגול העיניים משדר שהיא ממש

קרא עוד »
עסקים
קירוב אצבעות

קירוב או הצמדת קצות האצבעות

אתם נמצאים בדייט והבחורה שיושבת מולכםמקרבת או מצמידה את קצות אצבעות הידים, אז כדאי שתדעו שהיא אמנם מקשיבה לכם הקשבה פעילה, יחד עם זאת יש בה מידת מה של ביקורתיות כלפיכם.

קרא עוד »
שילוב ידיים

נעילת אצבעות

תנועת נעילה של אצבעות ושילוב ידיים בצורה המוצגת בתמונה זו משמשת בעיקר במקרים של ספקנות מסוימת בנאמר ועמדה הגנתית ושיפוטית למתרחש.

קרא עוד »
כף יד אוחזת בסנטר

כף יד אוחזת בסנטר

תנועת כף היד ואחיזתה בסנטר מביעה הקשבה וריכוז ואולי ביקורת מסוימת. יחד עם זאת, במידה ויתווספו תנועות של פיהוקים ומצמוצים מרובים היד תשמש ככרית טובה לשינה…

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן