מנוע חיפוש שפת הגוף

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

מצבי ישיבה

מצב ישיבה הן פרמטר חשוב מאוד בשפת הגוף. תנוחות ישיבה יכולות להיות: סגנון ישיבה, ישיבה, סדרי ישיבה ועוד.

אנחנו נתקלים במצבי ישיבה כל הזמן, כאשר אנחנו נמצאים בראיון עבודה ואנחנו מנסים להתאים את תנוחת הישיבה הרצויה שלנו, בדייט כאשר אנחנו מתכננים את סדר הישיבה ועוד.

אפילו באוניברסיטה כאשר אנחנו נכנסים לשיעור אנחנו מתכננים את הישיבה שלנו. למעשה צורת הישיבה יכולה להגיד הרבה על האדם, האם הוא יושב בצורה נינוחה, אולי נינוחה מידיי, באילו מצבי ישיבה הוא בוחר לשבת, האם מצבי הישיבה מתריסות,רגועות או אולי לחוצות דווקא?

מצבי ישיבה הן רק חלק ממכלול שלם של שפת הגוף אשר בעזרתן אנחנו יכולים לפרש את ההתנהגות של היושב מולנו. מצבי ישיבה הינן בעלות היגיון, סגנון הישיבה וסדר הישיבה לא נקבעו באקראי, גם אם נדמה לכם שלא ייחסתם לתהליך כל חשיבות.

הגוף שלנו משדר ומחצין את הרצונות והפחדים שלנו בצורה כזאת שהצד השני מפרש אותן גם אם הוא לא קרא מעולם ספר על שפת גוף. הפירוש של מצבי הישיבה מתבצע באופן אוטומטי שגורם לנו לקבל שדר על הצד השני.

היתרון הגדול הטמון במנוע שפת הגוף הזה הוא שניתן בעזרתו לקבל פירוש לכל הנושא של ישיבה.

שילוב רגליים

שילוב הרגליים

תנועת הנעילה מביעה התנגדות וניסיון להשתלט על מצבים רגשיים, אולי  עצב, פחד וכל רגש קיצוני אחר.ייתכן וניתקל בסיכולי רגליים בצורות שונות הבאות לשדר איתותי חיזור.

קרא עוד »
משלבת ידיים

בחורה משלבת ידיים

שילוב ידיים הינה תנועה המבטאת לרוב התגוננות, שלילה וחוסר ביטחון. לעתים קרובות תנועת גוף זו מתבצעת כתוספת לשילוב הידיים, מה שנראה כמו כפות ידיים קמוצות המאפיינות התנגדות.

קרא עוד »
בינו לבינה

ישיבה קרובה

אנו נתקלים בישיבה קרובה בין אנשים בכל מקום: אוטובוסים, הופעות, בתי קפה, קולנוע, שיעורי יוגה ועוד…לעתים קרובות נוצרת אינטראקציה בלתי מודעת, אולי אף מודעת, של קשר בין אנשים

קרא עוד »
השענות הידיים לכיוון הברכיים

השענות הידיים לכיוון הברכיים

ישיבה בצורה עם השענות הידיים לכיוון הברכיים, מרמזת על התנגדות וייתכן אף עלהתרסהוהתגרות בלתי פורמאלית כלפי היושב ממול. לעתים קרובות, תנועות גוף אלה מתווספות אל הישענות על שולחן

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן